Showbiz|14.08.2014|11:53|GALLERY|VIDEO
Brigitu pokrstil Hollý!

Speváčka Brigita sa na hudobnej scéne pohybuje už od roku 2001, no až teraz si splnila sen o albumovom debute.

Hoci pod vedením Henryho Tótha nahrala CD už pred desiatimi rokmi, nikdy oficiálne nevyšlo. Aktuálne je tu však už platňa Brigita B. Nový album speváčky Brigity sa nahrával ešte začiatkom minulého roka, no potom sa práce na ňom na niekoľko mesiacov zastavili. Odštartovali sa až tento rok. Po piatich mesiacoch a po masteringu a mixáži v New Yorku dostal album finálnu podobu. Brigita posun vydania nepovažuje za tragédiu. „Niekedy to chce čas a myslím si, že v našom prípade ten čas len pridal albumu na kvalite,“ dodáva.

 

Album Brigita B obsahuje dvanásť skladieb. Autorkou väčšiny melódií, rovnako ako aj textov, je sama Brigita, producentom bol Ivan Dimo Dimitrov. Spoluautorom niekoľkých piesní je klavirista Michal Halčin. Na vzniku albumu sa podieľali aj Juraj Griglák, Eugen Vizváry, Stano Kociov či Andy Behul, nahrávalo sa v štúdiu P.S. Publisher v Ivanke pri Nitre pod dohľadom Petra Stolárika a Rasťa Tomana. Na albume hosťuje aj talentovaná džezová speváčka Ester Wiesnerová a saxofonista Mário Belák.

 

 

 

 

Na dueto Chýbaš si Brigita prizvala ako hosťa Michala Chrenka. Ústrednou témou albumu sú príbehy zo života speváčky. V textoch je zopár odkazov na jej pobyt v USA, kam odišla v roku 2009 a kde sa jej o rok neskôr narodila dcéra Daniela. Brigitin debut uviedol do života klavírny virtuóz Jozef Hollý.

Medzi oboma hudobníkmi je priateľské puto, navyše pre Brigitu je Hollý skvelý človek i muzikant. Jozefovi Hollému pri krste asistoval divák Roman, ktorého moderátor krstu Lukáš Pinček z Rádia Jemné vyžreboval z tombolových lístkov. Krstilo sa vodou, nielen preto, že je znakom čistoty a základom života. Brigita je totiž zástankyňou zdravého životného štýlu a do neho voda jednoznačne patrí.

 

Nikoleta Kováčová

foto: Archív Brigity

video: Nikoleta Kováčová

 
Video 
 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan