Rozhovory|11.10.2014|10:12|GALLERY
Business Ladies Day Eva Plus

Žena v biznise je ešte stále považovaná skôr za raritu ako niečo bežné a len malými krôčikmi sa táto skutočnosť mení. Business Ladie Day Eva Plus je akcia, ktorá k tejto zmene určite prispieva.

Veľtrh Business Ladies Day Eva Plus nebol len prehliadkou ženského úspechu v biznise, ale aj postrčením či dodaním odvahy tým, ktoré sa ešte stále boja vyjsť s kožou na trh. Kým minulý rok sa akcia konala v Chateau Bela, tento ročník sa presunul do príjemného prostredia hotela Altes Kloster v rakúskom Hainburgu. „Každý ročník je špecifický a tento organizujeme na pôde Rakúska. Snažíme sa vždy nájsť peknú a príjemnú lokalitu, aby mali návštevníčky relaxačný pocit a mohli si tak oddýchnuť od každodenného pracovného vypätia.“ hovorí Mária Berithová, generálna sekretárka Slovensko – Rakúskej obchodnej komory.

 

Celou akciou sprevádzala moderátorka Vera Wister. Pre návštevníčky bol pripravený bohatý program, módna prehliadka či ochutnávka vín, no takisto zaujímavé workshopy venované life couchingu, business dress code a osobnostnému rozvoju. Práve strach zo zanedbania rodiny býva často tou brzdou, ktorá bráni ženám venovať sa vlastnému biznisu. Mnoho zo zúčastnených dám potvrdilo, že najproblematickejšie je rozvrhnúť si čas. Vysoká účasť na veľtrhu však bola dôkazom, že to rozhodne nie je nemožné. „Dám pribúda, ale stále ich je pomenej. Aj to je „message“, aby dámy tie skúsenosti hľadali, aby sa nebáli tých pozicií. Lebo, možno niektoré aj dostanú vynikajúcu ponuku, no premýšľajú, či to budú stíhať ako to ovplyvní rodinu. Netreba sa báť.“ dodáva Mária Berithová.

 

Exkluzívne podujatie Business Day Eva Plus potvrdilo, že počet šikovných žien v rôznych oblastiach biznisu stále narastá a my sa už nevieme dočkať ďalšieho ročníku.

 

by WM

 

 

 

 

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan