Zdravý životný štýl|07.01.2018|21:47
Cvičením proti chorobe

Trpíte častými zápalmi, horúčkami, virózami. Antibiotiká vám predpisujú ako lentilky. Ale zdravie je aj tak oslabené. Skúste pravidelné cvičenie. Na imunitu ako stvorené!

...odolávajte chorobám...

Imunita pomáha organizmu brániť sa proti nežiadúcim ochoreniam. S nástupom chladnejších dní sa ich výskyt a ohrozenie stupňuje. Myslíte však na svoje zdravie celoročne, nielen počas zimy. Dávkujte si svoje liečivá pravidelne cez rok. Jedným z tých najúčinnejších je aj pravidelný pohyb. Je to vedecky potvrdené.

...telo je na pravidelný pohyb predurčené...

Dávkujte svoj nový liek na zdravie a pravidelné choroby – cvičenie! Naše telo je reálne pripravené na niečo iné, ako iba sedieť za počítačom, či vykonávať sedavú prácu. Telo vo svojej prirodzenosti potrebuje pohyb. Keď mu tento faktor chýba – trpí. A spolu s ním aj my. Dochádza k nežiadúcim účinkom  v podobe redukcie obranyschopnosti organizmu.

...otázku „Prečo cvičiť?“nech už nepočujeme...

Je to čierne na bielom. Ak máte problémy s chorobami, začnite sa hýbať. Pravidelné spotenie a endorfíny nech sú odteraz novými antibiotikami.

...žiadna rýchlovka, ani jednorázovka...


Dôležité je vydržať a ísť na to postupne. Ak začnete s cvičením na jar a o mesiac už o ňom ani neviete, takto svojej imunite nepomôžete. Skúste to pomaly, no za to konštantne. Obranyschopnost organizmu proti virózam – to nie je iba tak. Musíte ju budovať. Nezabudnite, že ani Rím nepostavili za jedeň deň. Táto fráza platí aj pre ľudský organizmus. Prečo? Zistilo sa, že po jednorázovej vysokozáťažovej aktivite, sme na choroby náchylnejší. Nevrhnite sa preto prosím na náročné maratóny. Na druhej strane intenzívne a pravidelné posilňovanie takúto záťaž nespôsobí. Dôležitá je správna dávka tréningov. Ich adekvátne vyváženie, časovo aj záťažovo, naozaj posilňuje imunitu a organizmus. Že vás jednotvárnosť nebaví? Skúste si to striedať. Dnes posilňovanie, zajtra jóga. Na ďalší deň opäť náročnejšie fitko, potom iba plávanie. Hlavne striedajte záťaž v počiatku budovania obranyschopnosti organizmu. Nebojte sa. Ide iba o zvyk a hlavne rutinu.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: tumblr.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan