Media|12.01.2018|17:13
Dámy a páni, predstavujeme Vám Andyho Winsona

Trenér, mentor a motivátor v oblasti ľudského potenciálu a prosperity.

Tvorca transformačných tréningov prostredníctvom ktorých pomáha ľuďom žiť život, po ktorom skutočne túžia. Priekopník v oblasti Neurolingvistického programovania na Slovensku. V našich končinách jediný, kto má oprávnenie ľudí zasväcovať aj do NLP New Code. Autor úspešného knižného bestselleru „Mysli, konaj, zbohatni“ a jedinečného Česko - Slovenského online programu Makač vs. Boháč, zameraného na efektívne narábanie s peniazmi. Vyhľadávaný ľuďmi z najrôznejších oblastí, mentor mnohých celebrít, progresívny a pripravený pomáhať ľuďom….

 

Andy, ako ste sa dostali k profesii transformačného mentora?

Ťažko povedať, kde to presne začalo. Pravdepodobne na strednej škole. Chodil som do Gymnázia a už vtedy ma pravidelne vyhľadávali mnohí spolužiaci. Akosi prirodzene som sa stával ich bútľavou vŕbou. Počúval som ich celé hodiny a snažil som sa im dať na ich problémy iný uhol pohľadu. Radil som im ako preplávať ich “peripetiami” a to najlepšie, ako som vtedy vedel. Už vtedy som si uvedomoval, že ma nesmierne fascinuje a zaujíma psychológia človeka a to, ako prežíva jednotlivé situácie vo svojom živote.

Mnohokrát sa stalo, že dvaja spolužiaci mali podobný problém a zatiaľ, čo jeden to znášal katastroficky a bral to ako obrovskú tragédiu, tak druhý to zvládal v pohode. Prirodzene, ten čo mal nadhľad, danú situáciu dokázal vyriešiť rýchlejšie a neumáral sa. Zaujímalo ma, prečo to tak je, a už vtedy som vnímal, že naše vnútorné prežívanie určuje smer nášho života. Akosi prirodzene som už vtedy vedel ľuďom klásť tie správne otázky, ktoré im pomohli ľahšie sa dostať z náročnejších životných situácií.

V 16 tich rokoch som sa rozhodol posunúť ďalej a začal som sa intenzívne vzdelávať v oblasti osobnostného rozvoja. Absolvoval som mnohé semináre zo psychológie. Učil som sa od tých najlepších z rôznych kútov sveta. Úplne som sa do toho ponoril. Mimo štúdia psychológie človeka som navštevoval aj fakultu telesnej výchovy v odbore: Trénerstvo. K športom som totiž inklinoval už ako trojročné dieťa, kedy som začal lyžovať.

Aj vďaka tréningom vrcholových športovcov som  si uvedomil, že ich úspech nesúvisí len od počtu tréningov ktoré fyzicky absolvujú, ale vo veľkej miere práve na  ich vnútornom nastavení. Že ich úspech závisí vo veľkej miere práve od toho, ako vedia vo svoj prospech používať silu psychológie. Konkrétne, od ich vnútorného nastavenia. Tí najúspešnejší svetoví vrcholoví športovci fungujú práve na tejto stratégii. Nastavia sa na víťazný mód najskôr vo svojej hlave. Existuje na to množstvo výskumov a techník, vďaka ktorým to dokážu. Takto to funguje napríklad aj pri chudnutí, jojo efekte a podobne.

Moja životná cesta potom pokračovala ďalej. Dostal som sa do sektoru finančníctva a obchodu, kde som mal možnosť veľa cestovať a vzdelávať sa od tých najlepších obchodníkov. A to bol ďalší dielik do mojej životnej skladačky. Intenzívne som začal pracovať s kolektívom ľudí, s ich vedením a spoločne sme dosahovali excelentné výsledky.

Následne som to chcel posunúť ešte vyššie a tak som otvoril Akadémiu Andyho Winsona. Jej cieľom je napĺňať víziu pomoci všetkým ľudom, ktorí chcú na sebe pracovať, aby dokázali zlepšiť svoj život a posunúť sa vpred.

Som šťastný a poctený zároveň, že na naše transformačné tréningy chodia stovky a stovky ľudí a že máme reálne výsledky. Ich spätná väzba mne a môjmu tímu dáva obrovský zmysel a ja nosím v hlave veľké  množstvo vízií a nápadov, ktoré postupne budú naberať reálne kontúry a budú nápomocné veľkému množstvu ľudí.

 

Ako vyzerajú vaše semináre či tréningy? Sú len pre jednotlivcov? Alebo pre skupiny?

Zásadne nerobím semináre. Ide o zážitkové transfomačné tréningy. Vlastne sú to zážitkové programy, kde už v ich priebehu človek  prechádza určitým procesom transformácie seba samého. Človek sa dokáže aj vďaka tomu čo sa na nich naučí zbaviť prehnaných strachov, fóbií, vyjsť zo začarovaného kruhu, nájsť pravý zmysel svojho života, zlepšiť si vzťah k sebe samému a k svojmu okoliu.

Robím  tréningy zamerané na osobný rast, ale aj vysokoprofesionálne tréningy napríklad Majster predaja, aby sa dokázal stať človek excelentným obchodníkom alebo Majster Pódií, kde účastníkov učím stratégie a psychologické postupy, ktoré na javisku používajú najuznávanejší svetový rečníci.

Perličkou je transformačný tréning “Za hranicou strachu” či u ľudí veľmi obľúbený tréning “Objav svoju silu”. Najdlhšie trvajúci a idúci do najväčšej hĺbky je však môj 5 mesačný tréning Neurolingvistického programovania.

Je skvelé, že každý jeden človek si dokáže vybrať z rady réningov ktoré ponúkame. Že mu vieme byť aj s mojim tímom nápomocný. Nepotrebuje na to žiadne zázračné formulky, tabletky, či nápoje. Stačí ak chce... a rozhodne sa využiť silu psychológie a transformácie vo svoj prospech. Či už pre seba a svoj osobný rast, alebo rast profesionálny. Samozrejme keď je potrebné robím aj individuálne koučingy.  Mám okolo seba veľa uznávaných odborníkov z rôznych oblastí s ktorými často diskutujeme a rozoberáme nové možnosti ako ľuďom pomáhať.

 

Kde chystáte najbližšie tréning?

Najbližší tréning má názov „Najlepší rok môjho života“. Bude sa konať 13. Januára v Senci pri Bratislave: https://eshop.andywinson.sk/nrmz-2018/. Vytvoril som ho preto, aby som  pomohol ľuďom naštartovať sa do nadchádzajúceho roka NAPLNO. Je to  dobíjač energie.

Človek si tu za 1 deň určí svoje krátkodobé aj dlhodobé priority, ciele a čo je rovnako dôležité je aj to, že sa naučí konkrétne stratégie ako tieto svoje ciele zrealizovať. Pretože nadšenie mnohých ľudí im vydrží tak do konca januára, ale ako náhle nastúpia späť do nabehnutých koľají a do práce, stratia motiváciu a nevedia ako ďalej.  

Cieľom tohto tréningu je naučiť ľudí aj to, aby našli v sebe vnútornú motiváciu, ktorá ich poháňa ďalej. Bez ohľadu na vonkajšie okolnosti.  Od mnohých, ktorí absolvovali tento  môj tréning, som mal odozvu, že rok 2017 bol naozaj ich najlepším rokom.  Po týchto tréningoch im stačí pokračovať po malých krôčikoch; len 10 minút denne vám môže zmeniť váš život k lepšiemu. Najlepší rok môjho života je 1-dňový veľmi intenzívny tréning pre väčší počet účastníkov.

 

Prečo vnímate psychiku za to kľúčovú? Myslíte si, že je to naozaj to, cez čo viete ľuďom pomôcť zlepšiť ich životy?

Čísla a fakty neoklameme. Stačí sa pozrieť na štatistiky. Radikálne stúpa počet rozvodovosti. Zhoršujú sa medziľudské vzťahy. Všade samý chaos. Čoraz viac ľudí je závislých na antidepersívach. Zvyšuje sa počet psychosomatických ochorení. Mnohých ovláda stres. Znižuje sa vek u ľudí, ktorí dostávajú infarkt. Či si to priznať chceme, alebo nechceme, všetky (nielen) civilizačné ochorenia súvisia práve s našou psychikou.

Odborníci a lekári po celom svete toto prepojenie dávajú do pozornosti čoraz viac. Aj preto vznikajú nové vedné odbory ktoré skúmajú prepojenie tela a duše. Napríklad DNA psychológia. Preto vnímam svoje poslanie za prínosné, pretože mnohí ľudia si nevedia už bohužiaľ poradiť sami. A uvedomujú si, že alkohol či lieky ich nelichotivú životnú situáciu nevyriešia. Doba je extrémne rýchla a to spôsobuje v našich životoch často enormný tlak. Trpíme preinformovanosťou. A aj to nás ničí a sme z toho unavení. Pri tomto rýchlom tempe mnohí opúšťajú samých seba, nemajú čas na vôbec nič a všetko robia monotónne až strojene. A to je začiatok konca.

 

Aké máte ďalšie plány do nového roka?

Týždeň po spomínanom tréningu Najlepší rok môjho života nás čaká tréning s názvom „Telo ako dôkaz“ . Je zameraný na ľudí, ktorí majú problém s únavou, chcú schudnúť, pribrať, vyformovať telo, zlepšiť si svoj zdravotný stav. Pri jeho tvorbe spolupracujem s mnohými uznávanými odborníkmi a lekármi. Vždy máme aj zaujímavých hostí. Za jedno meno spomeniem napríklad pána doktora Igora Bukovského, ktorý bude aj mojim hosťom. Vždy každým rokom sa snažím priviesť na semináre ľudí, ktorí sú uznávanými profesionálmi v danej oblasti a hlavne majú reálne výsledky. Snažím sa spolupracovať len s tými najlepšími.

Následne 22-23.1.2018 prijal moje pozvanie na Slovensko multimilionár John Lee, ktorý je uznávaným svetovým spíkrom. Dvojdňová nálož informácií a stratégiíí bude zameraná na  absolútne novinky svetového marketingu. John nám priblíži to, ako robiť biznis pomocou moderných nástrojov a najprogresívnejších foriem podnikania.

Vo februári spúšťam 5-mesačný program – Neurolingvistické programovanie New Code – certifikovaný kurz, ktorý robím raz do roka pre menšiu skupinu účastníkov. Je zameraný na komplexné sebapoznávanie človeka. Účastníci majú s ním úžasné výsledky. Reálne pomáha ľuďom zmeniť ich život - od základov. Zároveň sú jeho účastníci schopní pomáhať aj iným ľuďom a kaučovať ich.

Historicky najväčší trasformačný tréning v Česko-Slovensku budem organizovať  koncom apríla 2018. Jeho názov je „Objav svoju silu“. Ide o intenzívny trojdňový tréning, tentokrát bude v Hant Aréne. Podľa slov jeho  účastníkov im dal práve tento tréning množstvo silných zážitkov, ktoré výrazne ovplyvnili ich život.

Pripravujem aj úplne nový koncept tréningu - ten bude pred letom a bude určený výlučne pre mužov. Jeho základy budú postavené práve na poznatkoch DNA psychológie. Takže muži sa majú na čo tešiť. :)

A množstvo ďalších prekvapení o ktorých sa dozviete postupne na: www. Andywinson.sk, alebo na mojom Facebook page: Andy Winson Official, Instagrame: Andywinsonofficial, a youtube kanály. Ďakujem za rozhovor a prajem všetkým čitateľom krásny rok plný slpnených cieľov!

 

foto: archív A.W.

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan