Showbiz|26.01.2015|08:01|GALLERY
Derek Blasberg a jeho hviezdny instagram

V módnej žurnalistike máme niekoľko osobností, ku ktorým vzhliadame. Buď je to Suzi Menkes, medzinárodná dopisovateľka do Vogue a dáma so všetkým, čo k tomu patrí. A potom je to Derek Blasberg, guru módnej žurnalistiky, vedúci módny editor niekoľkých veľkých magazínov ako Harper´s Bazaar, Vmagazine, VMAN, okrem toho aj spisovateľ, vtipný workoholik  a miláčik všetkých, čo sa aspoň prešuchnú okolo módy.

Derek vyrástol v St. Louis, no hneď ako to bolo možné vzal nohy na pleci a odišiel študovať do New Yorku literatúru a žurnalistiku. Ako čerstvo diplomovaný mladý módny nadšenec sa zamestnal ako asistent vo Vogue. Neskôr dostal vlastný „stĺpček“ na webe style.com, pod názvom The Blasblog. Svoje pravidelné príspevky mal aj v legendárnom časopise Andyho Warhola Interview. To už jeho kariéra napredovala a svoje literárne schopnosti priamo využil vo svojich knihách Classy: Exceptional Advice fot the Extremely Modern Lady. V niekoľkých naozaj vtipných esejách opísal jednoduché tipy a triky ako sa stať „lady“, kniha sa okamžite stala bestsellerom.

 

 

Derek je pre svoju priateľskú povahu považovaný za jedného z top ľudí módneho biznisu, jednoducho človek, s ktorým sa chce každý kamošiť. Dôkazom toho je aj jeho fotkami nabitý instagram  s celebritami od výmyslu sveta. Medzi jeho najväčšie kamošky patria slečny ako Karlie Kloss, Rosie H. Whiteley, Cara a Poppy Delevingne, s ktorými pravidelne vymetá kluby. Pri prezeraní jeho fotiek zaslzí oko nejedného módneho žurnalistu či blogera. Áno my sem tiež trochu ozeleneli! Pozrite si galériu.

 

 

 

Radka M.

Foto: instagram/derekblasberg

 

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan