Zdravý životný štýl|02.01.2018|14:15
DO TEMPA PO SVIATKOCH? ĽAHKÉ RIEŠENIE!

Nikdy z neho nevypadnúť!

Sviatky sú časom oddychu a pokoja. Okrem príjemných chvíľ s blízkymi, prinášajú aj voľné tempo a pohodu. Ak poľavíte úplne, pozor na nové nakopnutie.

...zostaňte príjemne organizovaní a v starom rytme aspoň na polovicu...

Nehovoríme, aby ste si neoddýchli a ostali v tvrdom pracovnom alebo stravovacom, či tréningovom tempe. To nie. Ale predsa len si z neho čo-to ponechajte. Chodievate cvičiť, hoci aj každý deň? Dvojtýždňová stopka môže spustiť aj tú ponovoročnú, januárovú a možno aj definitívnu. Naša rada: i cez sviatky nevynechajte svoje tréningy. Nemusia byť každý deň ani náročné. Ale zostaňte v pohybe. O to ľahší bude pre vás návrat z domáceho relaxu do bežnej rutiny.

Dodržiavate stravu? Cez Vianoce si doprajte – ale s mierou. Neprejedajte sa celé dni, len preto, že sú sviatky. Možno aj preto ste unavení a bez energie spätného návratu do tempa. Po dovolenke? 5 kíl tuku hore a ste bez motivácie. Náš tip: striedajte si stravu. Jedeň deň ryba a šalát, na druhý deň ľahké pochúťky v podobe grilovanej zeleniny, či syrov. Podobne aj so sladkým. Ak ste zjedli dnes aspoň 20 koláčikov, ok, v poriadku. Zajtra ich zameňte za ovocie. Telo sa dostane do rovnováhy. Po sviatkoch bude návrat k zdravej strave jednoduchší.

V práci máte toho po celý rok viac ako dosť. Padne 23.12., posledný deň intelektuálnej tvorby. Od 24.12. ste v stave OFF. Vypnúť je úžasné. Myseľ a dušu oslobodíte, antistresujete a vydýchnete si. Zregenerovaní by ste sa mali vrátiť aj v novom roku. No prídete do práce. Ubehne deň, dva, týždeň. Vy ste stále „offline“. Mozog nepracuje aj keď chcete. Naša rada: venujte sa určitej intelektuálnej činnosti aj v čase voľna. Nemusíte pracovať, ale sem-tam si preštudujte náučnú literatúru, vzdelávajte sa v jazyku, venujte sa logickým hrám alebo, ak máte chuť – „zabrdnite“ i do pôvodnej pracovnej náplne. Len tak zľahka, jemne. A po novom roku? Ste v tom – v správnom tempe!

Prichádzajú naše rady neskoro? Vy ste sa cez sviatky na všetko vykašľali? Nevadí. Začnite dnes alebo si zo starého roka zoberte aspoň ponaučenie. Aj o tom sú nové dni a vízie. Nikdy nie je neskoro a vy máte dokonca ešte vyše 360 dní. Len začnite tu a teraz!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: tumblr.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan