Móda|10.04.2018|21:10
Jana Jurčenko zažiarila na BMD 2018

Bratislavské módne dni by Mercedes Benz odštartovali  trojdňový maratón módy. Okrem etablovaných slovenských návrhárov sme mali možnosť vidieť aj prehliadku krojov a vďaka návrhárke Jany Jurčenko si svoju túžbu mohla splniť klientka Adeli Medical Centra, ktorá sa roky túžila stať modelkou. Počas troch dní – 9. – 11. apríl 2018 sa v priestoroch Refinery Gallery v Bratislave predstaví takmer 30 návrhárov a značiek zo Slovenska, Rumunska a Talianska. Jarnou časťou sa zároveň štartuje aj aktuálny ročník projektu NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY.

Okrem širokej škály dámskych modelov si pozvaní hostia vychutnajú aj detskú módu, doplnky a chýbať nebude ani exkluzívna, na mieru šitá, kolekcia pánskych oblekov. Slovensko už tradične zastupujú osvedčené návrhárky ako Zuzana Haková, Veronika Hložníková, Jana Gavalcová, Jana Jurčenko, Michaela Ľuptáková,či Jana Pištejová.

Exkluzívnym zahraničným hosťom je Rozalia Bot z Rumunska. Svoje miesto počas prehliadok budú mať aj finalista projektu NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY 2017 Victor Varg a jeho spolupráca so značkou Lenovo a minuloročná víťazka Zarina Šimkovič. Týždenník Slovenka a tiež súbor Lúčnica tento rok oslavujú krásne jubileum - 70 rokov svojej existencie. Pri tejto príležitosti sa organizátori Bratislavských módnych dní by Mercedes Benz rozhodli uctiť si tradície a taktiež si zaspomínať na profesora Nosáľa prehliadkou nádherných krojov z Lúčnice.Súčasťou prvého dňa bolo splnenie sna pre pacientku Adeli Medical Center, ktorá sa celý život túžila stať modelkou. Tá predvedla šaty od skvelej návrhárky Jany Jurčenko, ktoré sa počas večera vydražili za neuveriteľných 6000 eur.Tieto peniaze poputujú na konto nadácie ADELI. Štedrý darca urobil ešte nádherné gesto - vydražené šaty venoval klientke Dadke, aby si ich mohla naplno užiť.

Nádherné svieže modely predstavili La Rena, Hellenski, Zuzana Háková, Ferlito, Lusia Spagnoli A Komora and Humer.Na prehlidkovom móle najviac zabodovali krásne modely od Jany Jurčenko a značky Relleciga.

Jana Jurčenko, ktorá je známa svojimi nádhernými šatami predstavila novú jarnú kolekciu plnú čipky, volánikov a sviežnych jarných tónov. Modely zvýrazňujú ženskú siluetu a rafinovane zakrývajú ženské prednosti. Tento rok prekvapila nie len pompéznymi šatami z jej dielne ale aj charitatívnym rozmerom. Jej ružová róba sa vydražila počas prehliadky za vysokú sumu a zároveň potešila klientku centra Adeli Medical Center, ktorá si užila večer v role modelky.Obľúbená módna značka Relleciga prináša kolekciu snehobielich plaviek, ktorá bola inšpirovaná nevestami. Dámy, ktoré si nepochybne užívajú svoj veľký deň sa stali múzou renomovanej značky. Dlho pripravovaná svadobná kolekcia pod názvom Relleciga Ceremony tak uzrela svetlo sveta naozaj vo veľkom štýle.

text: Klaudia Fiolová
zdroj: @bmd.sk

 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan