Showbiz|14.03.2017|15:54
Kapitán Padák & Straty a nálezy

Kniha pre mládež i dospelých unáša čitateľa do výšok niekoľko tisíc stôp a odpovie i na otázku, či sa dá prežiť jeden deň dvakrát.

Hlavný hrdina kapitán Padák vás pozýva na palubu Boeingu 737, ale predovšetkým na nevyspytateľný výlet okolo našej planéty. Okrem nových informácií o ovládaní ťažkého stroja sa prostredníctvom veselého diela „Kapitán Padák & Straty a nálezy“ dozviete aj o možnostiach cestovania v čase.

Kniha, ktorá vysvetľuje záhadu dátumovej hranice, je piatym knižným výtvorom autorky Kristíny Baluchovej. Letectvo a cestovanie sú pre Kristínu, ktorá momentálne žije medzi Bratislavou a Dubajom, večnou inšpiráciou.

„Prvá zo série kníh o dobrodružstvách kapitána Padáka niektorým pripomenie poľského hrdinu podobného kalibru z minulého storočia – pána Tragáčika“, predpokladá autorka, a verí, že nový knižný titul čitateľa niečo nové naučí, no najmä pobaví.

Daniel Padák, jeho sestra Eva so smiešnou prezývkou z detstva, dávny kamarát Peter Kufor (dobrodruh na plný úväzok), no predovšetkým neterka Ivanka (ako inak: pomenovaná po bratislavskom letisku) – to sú hrdinovia jesenného príbehu, vďaka ktorým sa budete premiestňovať rôznymi zemepisnými dĺžkami, šírkami i letovými hladinami. V tomto prípade zohrá dôležitú úlohu aj Padákov obľúbený spisovateľ, Jules Verne, ktorý pred viac ako sto rokmi spopularizoval záhadu dátumovej hranice. Práve tá popletie hlavy  hlavným postavám. Je namieste sa pýtať: Skutočne sa dá cestovať v čase? Ako si treba v takomto prípade nastaviť hodinky? Kde si možno narodeninový deň rozložiť do dvoch dní?

 Kniha „Kapitán Padák & Straty a nálezy“ vyšla 23-tieho novembra, a čitateľov poteší i peknými ilustráciami v pevnej väzbe. Čerešničkou na torte je malý „aviátorský“ slovník, ktorý v závere knihy dopĺňa i letecká abeceda.

 

foto: archív K.B.

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan