Culinary|14.06.2017|09:23
O orechoch

Jednoducho malý článok o orechoch. „Dzobnite si“ za hrsť a čítajte pre zdravie.

Sú známe ako hoollywoodske celebrity. Orechy sú preslávené vo svete neopakovateľnými účinkami pre zdravie. Ak nie ste alergický, vrhnite sa ne ...

...so zdravou orechovou mierou...

Prečo sú výnimočné?

Proti depresii, bojujú s hladom a obezitou, obsahujú zdravé tuky a pre starých grékov boli amuletmi proti zlým duchom a katastrofám.

...neexistujú len TRI ORIEŠKY PRE POPOLUŠKU...ich výber je široký

A každý je zázračný. Aké poznáme?

Lieskovce

Najlepšie bez tepelnej úpravy, vtedy si zachovajú svoje výnimočné zloženie na 100percent. Obsahujú významné vitamíny A a E – nech mozog správne funguje.

Kešu

Na imunitu, srdce aj na zuby. Za hrsť denne zabezpečí optimálny prísun potrebného železa. Pre železné zdravie organizmu a zuby pevné ako zo železa.

Pistácie


Ach, už len tá krásna farba. Pistáciová je nádherná! Nielen na pohľad, ale pistácie sú jedinečné pre svoju nízku kalorickú hodnotu. Okrem toho, že potešíte chute, líniu a „módu“, pomôžete tráviacemu traktu, zabojujete proti žltačke a chudokrvnosti. Tak si doprajte do sýtosti.  Pozor žienky na ne, ak túžite po potomkoch, ponúknite svojich mužov. Hovorí sa o nich, že prospievajú pánskej plodnosti.

Mandle

Fosfor, draslík, železo. Výborná chuť a bomba pre zdravie! Ham!

Vlašské orechy


Pre nás asi najtypickejšie. Ja ich mám zo všetkých najradšej. Niet nad pravé slovenské vlašsko-orechové mlsanie. Hrsť denne pre pekné vlasy, pleť a zdravé nechty. Pre pochutenie bez výčitiek. S vysokým podielom aminokyselín, minerálnych látok sú energickou bombou pre srdce a žalúdok. Denne stačí 20-50 gramov pre pevné zdravie a prílev energie. Obsahujú samozrejme svoje zdravé kalórie, tak sa majte na pozore. Stačí iba malá hrsť pre zdravé vlašské pochutenie!

Kokos

Ty „kokos“! Kokos je najväčším orechom na svete! Má vysoký obsah vitamínu B a blahodarný účinok na imunitný systém, zrak, tráviaci systém či štítnu žľazu. Ani kokosové mlieko nie je na zahodenie, výborné ako nápoj, má omladzujúci účinok, skvelé pre vlasy, výživu nechtových lôžok a jemnú pleť. Kokosový olej je úžasný aj pre diétne varenie. Tak smažte, varte a pečte s kokosovým zázrakom!

Arašidy

Antioxidant, ktorý zlepšuje zrak, sluch, a pamäť. Viete,  že sa používa aj na výrobu lepidla? A čo tak arašidové maslo? Kto mu odolá?!

Para orechy

Proti starnutiu - vďaka vysokému obsahu selénu! Dodávajú energiu a sú prevenciou pred onkologickými problémami.

Svoju dennú hrsť zdravia máte za sebou spolu s ďalšími radami od Womanman magazine. Jeden malý „orechový“ článok pre zdravie, ktoré chutí!

Redaktorka: Monika Pekarovičová, www.pluska.sk

Foto: www.tumblr.com

 

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan