Zdravý životný štýl|11.09.2017|17:18
Prešejkujte sa dňom s cereálnymi kokteilmi Shake-it

Máte málo času na poriadne raňajky, chcete si dať zdravú desiatu, doplniť energiu po športe, alebo hľadáte ideálne jedlo na cestu? Vyskúšajte Shake-it, nový cereálny proteínový kokteil s chia semienkami a lyofilizovaným ovocím. Plnohodnotné jedlo máte pripravené za pár sekúnd a môžete si ho vziať zo sebou kamkoľvek.

Ovocné smoothies s prímesou cereálií či semienok sú veľmi populárne v Južnej Amerike, kde sa stali bežnou alternatívou raňajok alebo „umelých“ proteínových kokteilov konzumovaných po športe. Shake-it sa skladá z bezlepkových ovsených vločiek, chia semienok, lyofilizovaného ovocia, kokosového cukru, alebo ryžového proteínu. Vďaka tomu je 100% prírodný, bez akýchkoľvek aromatických prísad či farbív, je vegánsky, bezlepkový a má vysoký obsah bielkovín, vlákniny a nenasýtených mastných kyselín.

 

4 príchute

Shake-it dostanete v štyroch príchutiach: Red Berries, Apple Pie, Black Fruits a Choco Coco. V Red Beries nájdete lyofilizované jahody a maliny, v Apple Pie jablka a škoricu, Black Fruits skrýva lyofilizované čučoriedky, ostružiny a čierne ríbezle a Choco Coco je plný nepraženého kakaa z ekvádorských bôbov a jemne mletého kokosu

Prečo ho oceníte

Shake-it sú skvelé raňajky, keď si ráno nestíhate urobiť svoje tradičné vajíčka alebo čerstvé smoothie, zdravá desiata v kancelári či medzi stretnutiami, výborný zdroj proteínov pred behom alebo po športe, či ideálny parťák na cesty, kam si nemôžete dovoliť vziať si so sebou „normálne jedlo“.

Ako na to?

Stačí zmiešať 35 g sypkej zmesi (4 polievkové lyžice) s 250 ml vody alebo mlieka, zašejkovať, počkať 3 minúty a lahodný Shake-it je pripravený na konzumáciu.

Cereálne kokteily Shake-it môžete miešať s klasickým mliekom, vodou alebo akoukoľvek rastlinnou náhradou mlieka, ako je sójové, ryžové alebo napríklad mandľové.

 

foto: shake-it.cz

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan