Zdravý životný štýl|08.09.2017|14:18
Ružový spánok

Kedy si vyspíte doružova? Vstaňte farebný ako milé „prasiatko“ a nie červený, ako po prebdenej noci spolu s našimi radami!

...kedy je to ideál ružovej rannej krásy?...

Na „ružové“ ráno myslite už večer. Myslite na seba a na svoju ideálnu hodinku spánku. Podľa odborníka Andrewa Merleeho je na čase pozrieť si svoj „večerníček“, dopiť si svoj „čajíček“ alebo posledný pohárik, odhodiť ten posledný kúsok pizze, čo ste si dnes dopriali k poslednej večery pred 10tou hodinou večernou. Presne tak! Ak sa hodíte do perín okolo „desiatky“, zobudíte sa ráno svieži a s prehľadom ste si tak zadelili sedem-osem hodín nočnej „kvalitky“.

...10hodina večer = kvalita + produktivita po celý nasledujúci deň...

Rovnica pre pokojné ráno „zajtra“. Ak idete spať skoro ako malé deti, ráno sa zobudíte skoro a bez stresu. Bez ranného zhonu do práce, dokonca môžete mať aj čas navyše. Môžete si zacvičiť. Kvalitný ranný tréning je rovnako podľa slov Andrewa Merleeho dobrým návykom úspešných a produktívnych osôb. Od rána idú naplno a tak žijú aj svoj život.

...10hodina vychádza z priemernej rutiny priemerného človeka...

Samozrejme štúdie sa odvíjajú od priemeru populácie, od ľudí, ktorí pracujú počas dňa a nie na zmeny. No aj tak je pre ľudský organizmus prirodzenosťou nočný spánok po desiatej, ktorý je prakticky nenahraditeľný. Dozaista to na sebe vnímate i vy. V noci sa telo človeka fyzicky aj psychicky pripravuje na spánok a my sme len výnimočne produktívnejší ako počas dňa. Pokiaľ ide o pracovnú činnosť a plné sústredenie. Predovšetkým aktívna mozgová činnosť viacerým v noci „vynecháva“.

...stratégia pre „ružový deň“...

Pravidelnosť, režim a poctivosť v spánkovom nadstavení. Tajomstvá úspechu úspešných dní. Podľa profesora Espieho je dôležité urobiť si zo spánku zvyk. Rutinu, ktorá je pravidelná aj keď pre vás neplatí desiata hodina večerná.

...ranné vtáča vs nočná sova...kto vyhráva?

Iba malá zaujímavosť. Vedeli ste, že ranné vtáčatá majú menej detí, viac športujú a majú zdravší životný štýl? Nočné sovy sú zase kreatívnejšie, ale aj promiskuitnejšie a častejšie trpia depresiami!

...tak si vyberte sami? Kým ste vy?! Hlavne, nech ste svieži a ružoví! Po ružovom spánku spolu s WomanMan magazine.

Redaktorka: Monika Pekarovičová, www.interez.sk, www.dobrenoviny.sk

Foto: Tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan