Showbiz|16.06.2014|19:40|VIDEO
Talentovaný Jamie Cullum mieri do Bratislavy v sprievode britskej producentskej špičky!

Jeden z najpredávanejších britských jazzových umlecov v dejinách, vystúpi v našom hlavnom meste už vo štvrtok, 19. júna. Svoju účasť na pripravovanej afterparty navyše prisľúbili okrem iných i britský producent Danton Supple, ktorý produkoval album „X&Y“ od Coldplay, Duncan Mills, ktorý spolupracuje s Florence and the Machine, či hollywoodsky skladateľ a textár, Alan Roy Scott.

31- ročný spevák a multiinštrumentalista, ktorý počas svojich koncertov strieda hru na niekoľkých hudobných nástrojoch, vystúpi v bratislavskej Aegon aréne Národného tenisového centra (NTC). Preskakovať mu bude český hudobník, Ondřej Brzobohatý. Spomínanú afterparty, plnú významných osobností nie len európskej hudobnej scény, organizátori situovali do bratislavského klubu Loft!, kam sa návštevníci dostanú i vďaka pôvodnej vstupenke na koncert. V Loft!e hostí čaká vystúpenie Davida zo Senca, či koncert kubánskej skupiny Déjá-vu.


Career:

Jamie Cullum pôsobí na hudobnej scéne už viac ako 15 rokov, svoj debutový singel „Heard It All Before“ vydal v roku 1999. Jeho debutový album „Twentysomething“ z roku 2002 sa stal platinovým a bol tiež najlepšie predávaným britským jazzovým albumom roka. Od roku 2003 mu prináleží i titul najpredávanejší britský jazzový umelev v dejinách. Na konte má šesť štúdioviek. Za skladbu „Gran Torino“ z rovnomenného filmu Clinta Eastwooda z roku 2008, bol nominovaný na Zlatý glóbus. Neobišli ho ani nominácie na domáce Brit Awards, či Grammy.

autor: Michaela M.

zdroj: SITA

foto: net

 
Video 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan