Media|23.12.2017|13:53|VIDEO
Vychutnajte si na Vianoce veľa lásky

Zamilované príbehy a snehom pokryté ulice Londýna v jednom filme mohli diváci prvýkrát vidieť ešte v roku 2003. Od vtedy Láska nebeská nazbierala niekoľko ocenení, a aj preto sa na Vianoce pravidelne vysiela nielen v našich televíziách. Tento rok nebude výnimkou. Spríjemnite si sviatočnú pohodu a užite si v teple domova príbehy tých, ktorým láska počas Vianoc zamotala hlavu. Avšak ešte skôr, než si tento film na Štedrý deň o 20 hod. naladíte na stanici AMC, prečítajte si niečo o jeho zákulisí.

Pre viacerých sú Vianoce sviatky pokoja, mieru a pohody. Pre ostatných je to skôr o predvianočnom chaose. Ten tiež inšpiroval novozélandského režiséra Richarda Curtisa pri natáčaní dnes už celosvetovo známej Lásky nebeskej. Dej filmu, ktorý tvorí mozaika zdanlivo neznámych ľudí a ich prístupu k láske asi pripomínať nemusíme. Poďme sa ale pozrieť na perličky zo zákulisia.

Hugh Grant namiesto Anthony Hopkinsa

Film je plný hereckých hviezd. V hlavných rolách romantickej komédie hrajú Colin Firth, Liam Neeson, Emma Thompson, Keira Knightley, Alan Rickman, Hugh Grant, Bill Nighy a mnoho ďalších. Hugh Grant stvárnil nezabudnuteľnú postavu hlavne vďaka jedinečnému tancu na schodoch v dome v Downing Street. Možno vás však prekvapí, že obľúbený herec sa scéne celý čas bránil. Chcel totiž jeho vtedajší vzor, premiéra Tonyho Blaira, zahrať seriózne. Inak by tiež určite pôsobila nielen táto scéna, ak by rolu prijal pôvodne oslovený Anthony Hopkins. Zaujímavosťou tiež je, že jednu z hlavných ženských postáv hrala Keira Knightley, ktoré mala v čase natáčania iba 18 rokov. Ďalšou významnou postavou bol Alan Rickman, manžel zahľadený do svojej sekretárky, ktorý sa neskôr vo filme Harry Potter premenil na profesora Snapa, jednu z najdôležitejších postáv o malom čarodejníkovi. Emma Thompson, ktorá v Láske nebeskej hrala Rickmanovu manželku, sa neskôr stala profesorkou Sybilou Trelawneyovou a do postavy profesora Rufuse Brouska sa prevtelil herec Bill Nighy, ktorý v Láske nebeskej predviedol perfektný výkon v roli vyslúžilého rockera vracajúceho sa späť na výslnie.

  

Majster romantických komédií

Novozélandský režisér Richard Curtis má natáčanie romantických komédií v malíčku. Medzi jeho najznámejšie filmy patria tiež napríklad Štyri svadby a jeden pohreb, Denník Bridget Jonesovej, Notting Hill alebo vtipné skeče Mr. Beana v hlavnej úlohe s Rowanem Atkinsonom. Ten si zahral aj v Láske nebeskej, a to bláznivého predavača z nákupného domu. Curtis s ním však mal na začiatku iné plány. Emma Freudová, manželka režiséra, na svojom twitterovom účte prezradila, že Atkinson mal hrať anjela. Preto známa scéna s balením darčekov trvá tak dlho.  Atkinson jednoducho ako anjel chcel zabrániť tomu, aby neverný manžel kúpil svojej sekretárke darček.

Stretnutie po 13 rokoch

Niektorí z obľúbených hrdinov, na čele s Hugh Grantem, Liamom Neesonom, Colinem Firthom a Keirou Knigtley, sa pred kameru režiséra Curtisa po trinástich rokoch postavili znovu. Pre mnohých fanúšikov, a predovšetkým pre charitatívny projekt Red Nose, ktorý podporuje vzdelávanie detí po celom svete, pripravili dlho očakávané, štvrťhodinové pokračovanie Lásky nebeskej pod názvom Red Nose Day Actually. Pripomeňte si pôvodne prepletené životné historky zo zasneženého Londýna a sledujte film Láska nebeská už túto nedeľu o 20 hod. na stanici AMC.

 

foto: AMC Networks Inc / AMC Networks International – Central Europe

 
Video 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan