Media|05.06.2017|15:29
Výnimočné Slovenky si odniesli vzácne ocenenie

9.ročník ankety Slovenka roka 2017 opäť nesklamal.

Slávnostným galavečerom z historickej budovy Slovenského národného divadla vyvrcholil deviaty ročník prestížnej čitateľskej ankety SLOVENKA ROKA 2017. Počas priameho prenosu si sošku odnieslo nielen osem výnimočných Sloveniek nominovaných v jednotlivých kategóriách, ale i Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD., ktorá dostala Mimoriadne ocenenie.

O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodovali diváci a poslucháči RTVS, čitatelia týždenníka Slovenka formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania na stránkach www.slovenkaroka.sk a www.zenskyweb.sk. Úspešné ženy boli nominované v kategóriách: Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie a podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita. O víťazke titulu Absolútna Slovenka roka rozhodla nominačná komisia, titul Mimoriadne ocenenie udelila redakcia týždenníka Slovenka. Všetky ocenené dámy získali okrem prestížneho ocenenia ich pracovného života aj sochu od výtvarníčky Jany Brisudovej.

Slávnostným galavečerom z historickej budovy Slovenského národného divadla sprevádzala divákov RTVS a pozvaných hostí moderátorská dvojica Štefan Skrúcaný a Vera Wisterová. Organizátori aj tento rok pripravili niekoľko špeciálnych hudobných a tanečných vystúpení. V netradičnom prevedení sa predstavil umelecký súbor Lúčnica, ktorý odštartoval celý program. Špeciálne pre priamy prenos SLOVENKA ROKA 2017 a po prvýkrát vôbec, sa na jednom pódiu počas živého televízneho prenosu stretli dvaja známi súrodenci - Ľubica a Marián Čekovskí. Okrem nich mali možnosť vidieť skvelé vystúpenia mladých speváčok – Kristína a Sima Martausová, ale i stálic česko-slovenskej scény – Helena Vondráčková a Leona Machálková. Záver priameho prenosu bol rovnako veľkolepý ako jeho úvod – postarali sa o to sólisti divadla Nová scéna vystúpením z operety Veselá vdova.

Záštitu nad týmto ročníkom ankety prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, adeptky na titul Slovenka roka 2017 vyberala nominačná komisia pod vedením ministra kultúry SR, Mareka Maďariča. Jej členmi sú: generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Unipharma - 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť RNDr. Tomislav Jurik, generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, generálny riaditeľ SND Mgr. art. Marián Chudovský, prorektor pre rozvoj Ekonomickej univerzity v Bratislave Dr. H.C. Prof. Ing. Rudolf Sivák, PhD., splnomocnenec vlády SR pre výskum a inovácie prof. RNDr. Jaromír Pastorek, DrSc., poslankyňa Národnej rady SR JUDr. Renáta Zmajkovičová, člen predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne Ing. Erich Feix, CSc., prezidentka TOP centra podnikateliek PhDr. Elvíra Chadimová, generálny riaditeľ CK Hydrotour Ing. Mikuláš Milko, poslanec Európskeho parlamentu MUDr. Miroslav Mikolášik, riaditeľ BKIS Vladimír Grežo, šéfredaktorka týždenníka Slovenka Mgr. Mária Miková a Ing. Róbert Gálik, MBA, generálny riaditeľ Slovenská pošta, a.s..

 

Zoznam víťaziek v jednotlivých kategóriách:

 BIZNIS A MANAŽMENT

Ing. Mária Maciková

UMENIE A KULTÚRA

Zuzana Mauréry

 MÉDIÁ A KOMUNIKÁCIA

Mgr. Zlatica Švajdová Puškárová

 VEDA A VÝSKUM

Doc. MUDr. Barbara Ukropcová, PhD.

VZDELÁVANIE A PODPORA MLADÝCH TALENTOV

Doc. JUDr. Lucia Kurilovská, PhD.

ŠPORT

Barbora Števulová

CHARITA

PhDr. Jana Pitková

 ZDRAVOTNÍCTVO

MUDr. Júlia Horáková, PhD.

ABSOLÚTNA SLOVENKA ROKA 2017

Doc. MUDr. Barbara Ukropcová, PhD.

MIMORIADNE OCENENIE

Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD.

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan