Media|13.06.2018|16:55
Začínajú kastingy Miss Folklór 2018 v znamení zrkadlenia krásy v tradícii

 

Každý, kto miluje folklór, už určite počul o netradičnej súťaži Miss Folklór vychádzajúcou práve z krásnych slovenských tradícií. Štvrtý ročník súťaže je dôkazom toho, že na Slovensku stále vzrastá záujem o folklór aj medzi mladými a talentovanými dievčatami.

Aj v tomto roku sa bude na kastingoch hľadať kráľovná folklóru, ktorá bude zosobňovať prirodzenú krásu Sloveniek spojenú s prezentáciou spevu, tanca či hrou na hudobný nástroj. Každé dievča od 18 do 28 rokov tak má možnosť prísť ukázať porote svoj talent a vyzdvihnúť malou ukážkou kraj, z ktorého pochádza. Doterajšie finalistky už predviedli na pódiu pestrosť slovenského folklóru a organizátori veria, že tento rok bude opäť oslavou tradícií a kultúrnych hodnôt, ktoré sú s nami už po stáročia.

Prvý kasting sa po dvoch rokoch uskutoční v Bratislave dňa 22.júna v priestoroch DK Ružinov, aby mali možnosť predviesť sa aj dievčatá, ktoré študujú priamo v hlavnom meste. Ďalšie výberové kolá budú vo Východnej a v Detve, počas konania medzinárodných folklórnych festivalov. Týmto dávajú tvorcovia projektu šancu všetkým zahraničným Slovenkám zúčastniť sa práve na jednom z týchto dvoch kastingov. Spomínané festivaly bývajú plné slovenských súborov, ktoré pôsobia i po mnohých rokoch úspešne v zahraničí. Už minulý rok sa vo finále predstavili tri Slovenky z Vojvodiny a spestrili tak večer zaujímavými prvkami, ktoré ich folklór tvoria.

Už len samotnou účasťou vo finále získajú dievčatá rôzne vecné ceny a zároveň podporia folklórny súbor, ktorého sú súčasťou. Vítané sú však aj devy, ktoré už v súbore síce nie sú, ale ich zápal pre ľudové umenie stále pretrváva.

Projekt Miss Folklór sa každoročne snaží odzrkadliť krásu tradícií slovenského ľudu, tak príďte na kasting a predveďte svoj jedinečný talent, ktorý sa vo Vás skrýva.

 

foto: archív Miss Folklor

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan