Domácnosť|28.12.2017|14:18
„Znamenito“ farebný interiér

Aký to je? No predsa vymaľovaný podľa znamení. Ktorá farba je tá vaša?

Nie je nič nové, ak povieme,  že farby ovplyvňujú náladu a spôsob vnímania interiéru. Nemusia sa vyberať len podľa rôznych preferencií, či účelu. Akú úlohu v tom všetkom hrá znamenie horoskopu?

...horoskop napovie mnoho - aj to, ktorá padne „do oka“ i do pohodlia práve vám...pravdu odhalí bytový dizajnér Stanislav Krakovanský


BARAN

Je to ohnivé znamenie. No vraj by malo uprednostniť pastelové odtiene stien a maľovky. Tie sú preňho najvhodnejšie. Pre jeho dynamickú osobnosť predstavujú relaxačný útlm a komfortný prvok v miestnosti prinášajúci pocit domova.

BÝK

Znamenie stojace pevne na zemi má rado odtiene žltej. Farby medu, jantáru, medi. Aj dohneda sa rád zladí. Dokonca uprednostňuje kombináciu s čiernymi prvkami, ktoré býka upokojujú.

BLÍŽENCI

Výrazná slnečná teplá a žiarivá...žltá! To je farba pre blížencov. Znamená pre nich prameň inšpirácie a energie. Sprevádza ich smerom k veselej nálade. Ideálnym doplnkom žiarivej žltej je pre toto znamenie tapeta s jarným poľom, kvetmi, či lúkou.

RAK

Rodinne založené znamenie zverokruhu preferuje prírodné farby a materiály. Inklinuje k farbe dreva, hliny, či bavlny. Odtiene tyrkysu, morskej zelenej a svetlomodrej farby spolu s kontrastom s bielou. Kombinácia, ktorá im „ladí“. Ladí im k interiéru aj k pocitu domácej pohody.

LEV

Potrebujú byť dobíjané energiou aj vďaka farbe okolia. Potrpia si na kvalite a luxuse. Podľa toho sú im priradené farebné odtiene fialovej, zlatistej a jemne striebornej. Aj biela stena môže byť pre levy znamením noblesy. V tomto prípade však vyžadujú výrazne prvky v podobne luxusných kúskov nábytku.

PANNA

Prírodné farby jesene, krémové a smotanové odtiene v kombinácii s hnedými doplnkami. To je typické a vhodné pre toto znamenie. Tieto jemné farby evokujú poriadok a silu. To panny potrebujú.

VÁHY

Je to s nimi „ťažké“. Najmä, čo sa doplnkov týka. Preferujú ťažké závesy a krajkové záclony. Na stenách by mala dominovať zelená. Jej odtiene vyžarujú harmóniu, ktorú panny vyžadujú. Nemali by pohŕdnuť morskou zelenou alebo tyrkysovou v kombinácii s tapetami s orientálnymi vzormi.

ŠKORPIÓN

Znamenie, ktoré má rado intimitu. Majú radi pokoj a často patria medzi introvertov. Najvhodnejšou farbou pre škorpiónov je červená. Aj napriek tomu, že ju mnohí považujú za agresívnu, práve niektoré správne zvolené odtieňe vytvoria príjemnú atmosféru. Podobne je to aj s fialovou, na ktorú by nemali zabudnúť.

STRELEC

Sú stále v pohybe. Aktivita a činnorodosť im nie je cudzia. Preto sa niekde potrebujú upokojiť a vypnúť. Práve domov je pre nich miestom oddychu a pohody. Podľa toho by si mali zvoliť aj farby. Odporúčajú sa chladnejšie odtiene modrej. Tie sú pre ne ideálne.

KOZOROŽEC

Majú radi bezpečie a to by malo evokovať aj vymaľovanie ich interiéru. Sú konzervátívni a uprednostňujú klasickú a vždy štýlovú bielu. Vhodné sú pre ne aj pastelové odtiene idúce ruka v ruke s industriálnym štýlom.

VODNÁR

„Moderné“ znamenie, ktoré potrebuje pocit vzdušnosti a ľahkosti. Doprajte si milí vodnári šedú, elegantné citrusové tóny podporujúce originalitu. Tie evokujú pozitívnu náladu a pomáhajú vám zbaviť sa stresu.

RYBY

Majú radi vodu. Inklinujú k pokoju v mysli a v duši. Čo sa farieb týka – tie sú tomu prispôsobené. Biela, pastelová modrá a mentolová. Odtiene tohoto znamenia. Ryby by sa rozhodne nemali „utápať“ v ťažkej hnedej farbe a celkovo v tmavých tónoch. Pôsobia na ne depresívne.

Máte radi znamenia? Tie vaše vám ukážu farby vlastného života. Je to tak, či nie?

Redaktorka: Monika Pekarovičová, www.femina.cz

Foto: tumblr.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan